UWAGA NA OSZUSTA – PODAŁ SIĘ ZA PRACOWNIKA ZAKŁADU ENERGETYCZNEGO - Aktualności - KPP Łęczna

Aktualności

UWAGA NA OSZUSTA – PODAŁ SIĘ ZA PRACOWNIKA ZAKŁADU ENERGETYCZNEGO

Dwoje mieszkańców powiatu łęczyńskiego padło ofiarą oszusta. Mężczyzna podający się za pracownika zakładu energetycznego wyłudził od nich po 1000 zł. Twierdził, że przekazanie pieniędzy niezbędne jest do wymiany licznika elektrycznego. Teraz oszusta poszukuje policja. Apelujemy o rozsądek w kontaktach z obcymi. W przypadku jakichkolwiek obaw co do autentyczności osób którzy przychodzą do naszych mieszkań niezwłocznie należy powiadomić Policję.

Do pierwszego zdarzenia doszło na terenie gm. Spiczyn. We wtorek przed południem do domu 84-letniej kobiety przyszedł mężczyzna. Oświadczył, że jest pracownikiem zakładu energetycznego. Powiedział, że będzie wymiana liczników energii elektrycznej. Zażądał wpłaty pieniędzy w wysokości 1000 zł. Po otrzymaniu pieniędzy oświadczył, że w najbliższym czasie taka usługa zostanie wykonana. Następnie mężczyzna odjechał.

O kolejnym zdarzeniu o podobnym scenariuszu policjanci zostali zaalarmowani wczoraj. Jak się okazało również we wtorek ofiarą oszusta padł 64–latek z gminy Milejów. Mężczyzna również przekazał nieznajomemu 1000 zł.  

Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi! Oszuści na swoje ofiary najczęściej wybierają osoby starsze i samotnie zamieszkujące. Bazują na ich naiwności i dobrym sercu. Aby nie stać się ofiarą tego typu przestępstwa pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania względem obcych. Nie wpuszczajmy do mieszkań osób nieznajomych – nie każdy jest tym, za kogo się podaje. Weryfikujmy tożsamość osób, którzy pojawiają się w naszych domach np. poprzez telefoniczny kontakt z instytucją czy firmą na jaką się nieznajomi powołują. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do autentyczności rozmówcy za każdym razem natychmiast należy powiadomić oficera dyżurnego komendy policji.