Bezpieczne ferie w Zofiówce - Aktualności - KPP Łęczna

Aktualności

Bezpieczne ferie w Zofiówce

W ramach akcji ,,Bezpieczne ferie” policjantka z łęczyńskiej komendy spotkała się z grupą dzieci w Szkole Podstawowej w Zofiówce. Podczas spotkania przypominała jak bezpiecznie spędzać wolny czas. Przestrzegała przed zabawami na zamarzniętych akwenach wodnych i zjeżdżaniu na sankach w pobliżu dróg. Podkreślała jak ważne jest właściwe zachowanie na drodze. Policjantka wręczyła uczestnikom spotkania elementy odblaskowe i zachęcała do ich noszenia.

W trosce o bezpieczny wypoczynek podczas ferii policjantka z łęczyńskiej komendy spotkała się z dziećmi spędzającymi wolny czas w Szkole Podstawowej w Zofiówce. Podczas prowadzonej pogadanki funkcjonariuszka opowiadała jakich zasad należy przestrzegać aby być bezpiecznym w sytuacjach dnia codziennego. Przestrzegała przed kontaktami z obcymi. Przypominała numery telefonów alarmowych oraz w jakich sytuacjach należy z nich korzystać.

Policjantka omówiła zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podkreślała jak ważne dla bezpieczeństwa dla drodze jest używanie elementów odblaskowych, które zapewniają lepszą widoczność. Wszystkie dzieci zostały obdarowane przez funkcjonariuszkę  elementami odblaskowymi. Odblaski przekazane zostały przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie.

Jak podkreślają policjanci tego typu spotkania to również doskonała okazja kształtowania wśród najmłodszych wizerunku policjanta jako osoby przyjaznej dzieciom, otwartej na ich problemy oraz dbającej o ich bezpieczeństwo.