DZIAŁANIA ,,PASY” - Aktualności - KPP Łęczna

Aktualności

DZIAŁANIA ,,PASY”

Działania policyjne pod nazwą ,,Pasy” przeprowadzili łęczyńscy policjanci. Ich celem była kontrola przestrzegania przepisów o stosowaniu pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci. Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze ujawnili 18 wykroczeń dotyczących niekorzystania z pasów przez kierujących i pasażerów. Dodatkowo w ręce policjantów wpadło sześciu kierujący bez uprawnień do kierowania oraz jeden po użyciu alkoholu.

Wczoraj policjanci na drogach powiatu łęczyńskiego przeprowadzili działania pod nazwą ,,Pasy”. Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na to, czy kierujący i pasażerowie stosują pasy bezpieczeństwa oraz czy dzieci są przewożone w prawidłowy sposób. Działania mają na celu uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego jakie konsekwencje w przypadku wypadku czy kolizji niesie ze sobą jazda bez zapiętych pasów oraz jak niebezpieczne jest przewożenie dzieci bez fotelików czy innych odpowiednich urządzeń.

Podczas wczorajszych działań policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego łęczyńskiej komendy skontrolowali ponad 50 pojazdów. Funkcjonariusze ujawnili 17 kierujących oraz jednego pasażera, którzy nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. W ręce policjantów wpadło sześciu kierujących, którzy kierowali pojazdami nie mając do tego uprawnień.

Ponadto policjanci wyeliminowali z ruchu kierującego, który zdecydował się wsiąść za kierownicę auta po użyciu alkoholu. 22- letni mieszkaniec gm. Milejów zatrzymany został do kontroli drogowej w miejscowości Jaszczów. Mężczyzna miał blisko 0,25 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Przypominamy, że niestosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa przez kierującego skutkuje mandatem w wysokości 100 zł oraz 2 pkt karnymi, natomiast przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to mandat karny w wysokości 150 zł i 6 pkt karnych. Nie zapominajmy jednak, że zapinanie pasów i przewożenie dzieci we właściwy sposób to przede wszystkim bezpieczeństwo podczas podróży.