Aktualności

,,Jestem pijany, nie mam uprawnień i dokumentów pojazdu” - szczere wyznanie kierującego

Blisko promil alkoholu w organizmie miał 38 – letni mieszkaniec Świdnika kierujący pojazdem marki Citroen. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że ma wydany przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów do czerwca 2017, a decyzją starosty cofnięte uprawnienia do kierowania. Ponadto pojazd nie posiadał ubezpieczenia OC i miał tablice rejestracyjne przypisane do innego auta. Mężczyzna wpadł wczoraj podczas prowadzonych działań ,,Alkohol i narkotyki”.

Łęczyńscy policjanci wczoraj od rana na drogach powiatu łęczyńskiego prowadzili działania kontrolno – profilaktyczne pod nazwą ,,Alkohol i narkotyki”. Celem prowadzonego przedsięwzięcia jest ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami po alkoholu lub w stanie po użyciu środków działających podobnie do alkoholu.

Na efekty pracy funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego nie trzeba było długo czekać. Około godz. 7.30 w miejscowości Puchaczów zauważyli pojazd, którego kierujący na widok radiowozu zawrócił po czym zaparkował auto na parkingu. Policjanci pojechali za nim żeby sprawdzić co jest przyczyną takiego zachowania.

Za kierownicą pojazdu marki Citroen siedział 38 – letni mieszkaniec Świdnika. Na pytanie mundurowych dlaczego zawrócił na ich widok mężczyzna wyznał ,,jestem pijany, nie mam uprawnień i dokumentów pojazdu”. Szczere wyznanie kierującego potwierdziło się. Mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że posiada orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów do czerwca 2017 roku, a starosta wydał decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Ponadto okazało się, że pojazd którym kierował ma tablice rejestracyjne przypisane do innego auta oraz nie posiada ubezpieczenia OC.

Wkrótce nieodpowiedzialny kierujący za swój czyn odpowie przed sądem.

Tego rodzaju akcje będą kontynuowane. Wszyscy kierowcy łamiący przepisy muszą się liczyć z konsekwencjami. Przypominamy, że zgodnie z kodeksem karnym prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.