Pijany rowerzysta potrącony przez auto - Aktualności - KPP Łęczna

Aktualności

Pijany rowerzysta potrącony przez auto

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał 40 – letni mieszkaniec gm. Cyców Mężczyzna w takim stanie kierował rowerem bez wymaganego oświetlenia. W miejscowości Stefanów został potrącony przez pojazd marki VW Golf. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia i apelują o ostrożność na drogach.

W sobotę przed godz. 18.00 dyżurny łęczyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Stefanów gm. Cyców. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że poza obszarem zabudowanym w miejscu nieoświetlonym kierujący pojazdem marki VW Golf potrącił jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. Rower nie posiadał wymaganego oświetlenia i miał podczepiony wózek. Kierujący jednośladem 40 – letni mieszkaniec gm. Cyców został przewieziony do szpitala.

 

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników tego zdarzenia. Jak się okazało rowerzysta miał ponad 1,70 promila alkoholu w organizmie. Kierujący VW 25 – letni mieszkaniec gm. Ludwin był trzeźwy. Obecnie policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia


Po raz kolejny apelujemy do uczestników ruchu drogowego o rozsądek i wyobraźnię. Wyposażmy nasze rowery w wymagane oświetlenie. Pamiętajmy, że aby być widocznym na drodze powinniśmy dodatkowo zaopatrzyć siebie w elementy odblaskowe.