Uczniowie z powiatu biłgorajskiego najlepsi w Wojewódzkim XL Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 24 maja 2017 r. w Zespole Szkół nr 2 w Łęcznej odbył się Finał Wojewódzki XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych. W imprezie, która została organizowana w Łęcznej już po raz czwarty wzięły udział reprezentacje prawie ze wszystkich powiatów woj. lubelskiego - w sumie 19 drużyn

Patronat nad turniejem objęli Wojewoda Lubelski, Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Lubelski Kurator Oświaty. Impreza została zorganizowana dzięki współpracy z Zarządem Okręgowym PZM w Lublinie, WORD w Lublinie, Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz z Wojewódzką Komendą Policji w Lublinie.

Zadania z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy to  test wiedzy, zadanie praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wykazanie się umiejętnością jazdy po torze przeszkód i w miasteczku drogowym.

Zwycięzcą eliminacji wojewódzkich została Szkoła Podstawowa w Korczowie - drużyna w składzie: Cios Arkadiusz, Solak Aleksandra, Myszak Martyna, Blicharz Hubert. W kategorii indywidualnej chłopców najlepszym okazał się Blicharz Hubert ze Szkoły Podstawowej w Branicy Radzyńskiej, a dziewcząt Szwed Maria ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Korczowie. Drużyny, które zajęły miejsca od 1 do 7 otrzymały puchary, a uczniowie nagrody rzeczowe. Dla wszystkich opiekunów drużyn i uczestników turnieju zostały ufundowane upominki.