Policjanci zatrzymali sprawcę usiłowania zabójstwa - Aktualności - KPP Łęczna

Aktualności

Policjanci zatrzymali sprawcę usiłowania zabójstwa

Kilka minut po godzinie 3 w nocy dyżurny łęczyńskiej komendy odebrał dwa zgłoszenia o tym, że na osiedlu Niepodległości w Łęcznej bije się dwóch mężczyzn. Niezwłocznie zadysponował na miejsce patrol interwencyjny. Policjanci po dojechaniu na miejsce zobaczyli jak jeden z mężczyzn używając noża zadaje ciosy drugiemu. Błyskawicznie zainterweniowali próbując zatrzymać bardziej agresywnego z mężczyzn, tej jednak na widok policjantów zaczął uciekać. W trakcie ucieczki stopniowo odrzucał posiadane przy sobie noże. Po przebiegnięciu kilkuset metrów został zatrzymany przez policjantów. Po przewiezieniu go do komendy ustalono jego tożsamość. To 41 letni mieszkaniec Łęcznej. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wydmuchał ponad 2 promile.

Kilka minut po godzinie 3 w nocy dyżurny łęczyńskiej komendy odebrał dwa zgłoszenia o tym, że na osiedlu Niepodległości w Łęcznej bije się dwóch mężczyzn. Niezwłocznie zadysponował na miejsce patrol interwencyjny. Policjanci po dojechaniu na miejsce zobaczyli jak jeden z mężczyzn używając noża zadaje ciosy drugiemu. Błyskawicznie zainterweniowali próbując zatrzymać bardziej agresywnego z mężczyzn, tej jednak na widok policjantów zaczął uciekać. W trakcie ucieczki stopniowo odrzucał posiadane przy sobie noże. Po przebiegnięciu kilkuset metrów został zatrzymany przez policjantów. Po przewiezieniu go do komendy ustalono jego tożsamość. To 41 letni mieszkaniec Łęcznej. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wydmuchał ponad 2 promile. Ofierze  została udzielona pomoc medyczna. 37-latek, mieszkaniec Łęcznej z ranami kłutymi na całym ciele został przewieziony do szpitala. Obecnie, w oczekiwaniu na przesłuchanie agresor trzeźwieje w policyjnym areszcie. 

Policjanci na miejscu zdarzenia przeprowadzili oględziny podczas których zabezpieczono szereg śladów kryminalistycznych. Śledczy pracują nad ustaleniem okoliczności w jakich doszło do zdarzenia. W przypadku gdyby wyniki prowadzonego śledztwa potwierdziły, że sprawca chciał zabić ofiarę – mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Policjanci chcą podziękować osobom, które powiadomiły Policję o bójce dwóch mężczyzn. Ich czujność oraz obywatelska postawa z dużym prawdopodobieństwem uratowały życie ofiary przestępstwa.