Weekend na drogach powiatu łęczyńskiego - Aktualności - KPP Łęczna

Aktualności

Weekend na drogach powiatu łęczyńskiego

Miniony weekend upłynął spokojnie. Doszło do jednej groźnie wyglądającej kolizji. Policjanci złapali dwóch pijanych kierowców, który za popełnione czyny utracili prawa jazdy.

Pierwszy delikwent wpadł w piątkowe popołudnie w Zofiówce, na drodze krajowej nr 82. 39-letni mieszkaniec gm. Ludwin podróżował samochodem marki Renault Master bez wymaganych dokumentów. Kiedy policjanci sprawdzili jego dossier okazało się, że mężczyzna utracił uprawnienia do kierowania pojazdami w 2011 roku. Dodatkowo samochód, którym się poruszał od 2 lat nie miał ważnych badań technicznych. Za nie stosowanie się do decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotni ranek w Łęcznej policjanci zatrzymali dwóch kierujących na „podwójnym gazie”. Pierwszy z nich – kierujący VW, 35-latek z Wisznic po przebadaniu na trzeźwość wydmuchał ponad 1 promil alkoholu. Policjanci zatrzymali za pokwitowaniem prawo jazdy pijanego kierowcy. Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Drugi – 67 latek z Łęcznej jadący samochodem Ranault Kangoo miał nieco słabszy wynik. Jego badanie na trzeźwość zakończyło się wynikiem niespełna 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Również ten kierowca utracił prawo jazdy. Popełnione przez niego wykroczenie zagrożone jest karą aresztu lub grzywny.

Do groźnie zdarzenia doszło w sobotę w Starej Wsi gm. Łęczna. 24-latek z Prawiednik nie dostosował prędkości do panujących warunków i doprowadził do kolizji. Kierując swoim Audi nie zapanował nad pojazdem w wyniku czego zjechał na pobocze, uderzył w przepust, a następnie skosił ogrodzenia dwóch posesji i przyłącze gazowe. Na szczęście, zdarzenie zakończyło się na strachu kierowcy i niegroźnych potłuczeniach. Za swoją brawurę mężczyzna został ukarany kilkusetzłotowym mandatem.