Święto Policji w łęczyńskiej komendzie - Aktualności - KPP Łęczna

Aktualności

Święto Policji w łęczyńskiej komendzie

W piątek uroczystość Święta Policji obchodzili policjanci i pracownicy łęczyńskiej jednostki. Był to szczególny dzień dla wszystkich funkcjonariuszy. W trakcie uroczystej zbiórki i w obecności zaproszonych gości, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej otrzymali wyróżnienia i nominacje na wyższe stopnie służbowe.

Od mszy świętej w kościele pw. św. Barbary w Łęcznej rozpoczęły się obchody 99 rocznicy Święta Policji Państwowej. Następnie policjanci przy dźwiękach orkiestry górniczej przemaszerowali  na miejsce uroczystego apelu pod Komendę Powiatową Policji w Łęcznej.  W dalszej części uroczystości na placu przed budynkiem komendy funkcjonariusze otrzymali z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Mariusza Siegiedy akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, innych służb mundurowych i instytucji współpracujących z Policją na rzecz bezpieczeństwa w powiecie.

Podczas apelu 41 funkcjonariuszy otrzymało z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji  w Lublinie akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.  Ponadto z okazji tegorocznego Święta Policji Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie za wzorową postawę i osiągane wyniki w służbie wyróżnił nagrodą motywacyjną 7 policjantów i pracownika cywilnego Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej. 11  funkcjonariuszy uhonorowano odznaką NSZZ Policjantów.

W dalszej części uroczystości zaproszeni goście przekazali na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Łęcznej – insp. Jarosława Bryla gratulacje i podziękowania dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników policji. Nie szczędzili wyrazów wdzięczności dla ich rodzin za wytrwałość i wyrozumiałość. Uroczyste obchody Święta Policji uświetniała orkiestra górnicza. Wszystkim odznaczonym i mianowanym na wyższe stopnie składamy serdeczne gratulacje.