Kierował mając blisko 4 promile alkoholu w organizmie - Aktualności - KPP Łęczna

Aktualności

Kierował mając blisko 4 promile alkoholu w organizmie

W ręce funkcjonariuszy ruchu drogowego wpadł 42-letni mieszkaniec Lublina, który kierował pojazdem marki Suzuki mając prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało pojazd którym poruszał się mężczyzna nie posiada aktualnych badań technicznych oraz ubezpieczenia OC

W niedzielne popołudnie patrol ruchu drogowego została skierowany do miejscowości Jagodno gdzie nietrzeźwy kierujący poruszający się po nieutwardzonej drodze publicznej pomiędzy domkami letniskowymi wjechał pomiędzy drzewa. Policjanci zastali na miejscu patrol z parczewskiej komendy, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce zdarzenia. Świadek zdarzenia widział jak kierujący pojazdem marki Suzuki wjechał pomiędzy drzewa i nie potrafił z nich wyjechać. Mężczyzna zabrał kierującemu kluczyki i zadzwonił po policję a w tym czasie kierujący oddalił się z miejsca zdarzenia. Przybyły na miejsce patrol z KPP Parczew znalazł śpiącego mężczyznę nieopodal auta. Świadek zdarzenia potwierdził, że jest to kierujący pojazdem marki Suzuki. Przybyły na miejsce patrol ruchu drogowego z łęczyńskiej komendy przebadał kierującego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało 42-letni mieszkaniec Lublina miał prawie 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Auto którym kierował mężczyzna nie posiada aktualnych badań technicznych oraz ubezpieczenia OC.

Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz brak badań technicznych i ubezpieczenia OC.