Dwaj kierujący utracili prawa jazdy za przekroczenie prędkości - Aktualności - KPP Łęczna

Aktualności

Dwaj kierujący utracili prawa jazdy za przekroczenie prędkości

W ręce policjantów z łęczyńskiej drogówki wpadło dwóch kierujących pojazdami, którzy w terenie zabudowanym znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Nieodpowiedzialnym kierującym funkcjonariusze zatrzymali prawa jazdy.

W miniony weekend policjanci z łęczyńskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy dwóm piratom drogowym. Obaj kierujący znacznie przekroczyli dozwolona prędkość w obszarze zabudowanym. 19-letni kierujący pojazdem marki Mercedes przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h w obszarze zabudowanym w miejscowości Kaniwola gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h. Młody mieszkaniec gminy Sawin został ukarany wysokim mandatem oraz punktami karnymi. Z kolei 24-letni pirat drogowy z Lublina poruszał się pojazdem marki Fiat przez miejscowość Głębokie z prędkością 113 km/h. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość aż o 63 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci zatrzymali mężczyznom prawa jazdy.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Łęczyńscy policjanci apelują o zachowanie rozwagi na drodze.