Odpowiedzą za pobicie - Aktualności - KPP Łęczna

Aktualności

Odpowiedzą za pobicie

W piątkowy poranek 31-letni mieszkaniec Cycowa został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Sprawcy zostali zatrzymani przez policję. Mężczyźni odpowiedzą przed sądem za swoje zachowanie.

Do zdarzenia doszło w piątek rano w Cycowie na ul. Słowackiego. Łęczyńscy policjanci zostali zaalarmowani, że dwóch mężczyzn grozi innej osobie. Jak się okazało 31-letni mężczyzna został zaatakowany przez dwóch znanych mu z widzenia mężczyzn. Sprawcy zaczepili 31-latka, zaczęli mu grozić i szarpać po czym jeden z nich uderzył mężczyznę w twarz. Następnie poszkodowany wezwał policję. Gdy sprawcy zobaczyli funkcjonariuszy znowu zaczęli zachowywać się agresywnie i grozić 31-latkowi. Przybyli na miejsce policjanci widząc agresywnych mężczyzn obezwładnili ich i przewieźli do komendy. Napastnikami okazali się mieszkańcy Cycowa w wieku 25 i 26 lat. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że byli pijani. Mieli oni po prawie 2 promila alkoholu w powietrzu.

W sobotę prokurator wydał postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec podejrzanych w postaci dozoru policji.