Mali goście na komendzie - Aktualności - KPP Łęczna

Aktualności

Mali goście na komendzie

Komendę Powiatową Policji w Łęcznej odwiedziły wczoraj przedszkolaki. Dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy policjantów oraz obejrzeć sprzęt wykorzystywany podczas codziennej służby. Okazało się, że największe zainteresowanie wzbudził pokaz tresury psa policyjnego. Odwiedziny były dobrą okazją do przeprowadzenia pogadanki na temat bezpieczeństwa.

Komenda Powiatowa Policji w Łęcznej  gościła wczoraj wychowanków z Przedszkola Publicznego nr 1 w Łęcznej. Dzieci miały okazję do zwiedzenia nowoczesnego budynku komendy, poznania pracy policjanta, obejrzenia służbowego sprzętu i pojazdów. Tradycyjnie niesłabnącym zainteresowaniem cieszył się sprzęt służbowy. Dzieciaki obejrzały policyjne pomieszczenia w których pracują na co dzień mundurowi. Największym zainteresowaniem cieszyła się strzelnica policyjna. Ciekawym elementem spotkania był pokaz pracy techników kryminalistycznych. Duże wrażenie na przedszkolakach wywarł również pokaz tresury psa przeprowadzony przez policyjnego przewodnika. Przedszkolaki mogły również wsiąść do policyjnego radiowozu i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Odwiedziny były dobrą okazją do przeprowadzenia pogadanki na temat bezpieczeństwa. Dzieci dowiedziały się wszystkiego o prawidłowym poruszaniu się po drodze, właściwym przechodzeniu przez jezdnię i bezpiecznym podróżowaniu samochodem.