NA GORĄCYM UCZYNKU ZATRZYMALI CZTERECH WANDALI - Aktualności - KPP Łęczna

Aktualności

NA GORĄCYM UCZYNKU ZATRZYMALI CZTERECH WANDALI

Dwaj policjanci z patrolu na gorącym uczynku zatrzymali 4 wandali, którzy niszczyli przystanek. Do zdarzenia doszło nocy w Milejowie. Na widok mundurowych 6 osobowa grupa mężczyzn rzuciła się do ucieczki. Dwaj policjanci zdołali podczas pościgu zatrzymać trzech z nich. Chwilę później jeden z mężczyzn, który zdołał uciec, wrócił na miejsce. Próbował pomóc kolegom ale i on został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło w piątek w nocy w Milejowie. Policjanci z Łęcznej otrzymali informację o grupie osób demolujących przystanek. Skierowany na miejsce najbliższy patrol potwierdził zgłoszenie. Kilkuosobowa grupa młodych osób kopała w wiatę przystankową. Na widok mundurowych rzucili się do ucieczki. Dwaj policjanci zdołali podczas pościgu zatrzymać trzech z nich. To dwaj 20-latkowie i jeden 19-latek. Ponieważ byli agresywni mundurowi użyli środków przymusu w postaci gazu i pałki służbowej.

    Chwilę później jeden z mężczyzn, który zdołał uciec, wrócił na miejsce. Zdenerwowany faktem zatrzymania kolegów, próbował ich odbić z rąk policjantów.  Po umieszczeniu trzech zatrzymanych w radiowozie policjanci zatrzymali i jego. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec gm. Trawniki. Na pomoc policjantom przyjechał patrol ruchu drogowego. Czwórka zatrzymanych trafiła do komendy w Łęcznej. Wszyscy byli nietrzeźwi ( mieli od 1 do 2 promili w organizmie).

    Dziś policjanci z Łęcznej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy uciekli z miejsca. Wszyscy odpowiedzą za zniszczenie mienia a czterech zatrzymanych na gorącym uczynku odpowie także na znieważenie policjantów i naruszenie nietykalności.